KOSZYK (0)

Tampodruk

  Wykonanie nadruku tą metodą polega na przeniesieniu farby z wytrawionej metalowej matrycy przy pomocy gumowego tamponu na znakowany artykuł reklamowy. Operacja ta odbywa się w specjalnym urządzeniu zwanym potocznie "tamponiarką". Przy użyciu tej metody można wykonywać nadruki zarówno na powierzchniach płaskich jak i nieregularnych: zaokrąglonych, wypukłych itp. 

Zalety tampodruku:

Uniwersalność
Dzięki możliwości stosowania tamponów o różnym kształcie możliwe jest znakowanie także nierównych i nieregularnych powierzchni.

Szerokie zastosowanie
Dzięki dobraniu odpowiedniej farby jesteśmy w stanie drukować na wielu podłożach m.in.: tworzywach sztucznych, szkle, plastiku, metalu i drewnie.

Szybkość
Ze względu na prostotę techniki tampodruku możliwe jest znakowanie dużej ilości artykułów reklamowych w krótkim czasie, co znacznie zmniejsza czas realizacji zamówień.

Dokładność i precyzja
Tampodruk idealnie sprawdza się przy znakowaniu niewielkich przedmiotów np. długopisów, breloków, linijek. Logotypy, pomimo małych rozmiarów pozostają bardzo dokładne, czytelne i wyraźne.

Cena
Niska cena tampodruku sprawia, że jest to bardzo popularna metoda znakowania, wykorzystywana zarówno przy niewielkich, jak i dużych nakładach.