Wizytówka nie musi być nudna. 6 pomysłów, jak nadać jej wyjątkowy charakter

Wizytówka nie musi być nudna. 6 pomysłów, jak nadać jej wyjątkowy charakter

Chcesz zaprojektować profesjonalną wizytówkę, która pozostawia miłe wrażenie i pozwala przekształcić pozyskane leady w klientów? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, jak to zrobić!

W kontaktach biznesowych, podobnie zresztą jak w życiu, liczy się pierwsze wrażenie. Aby było ono pozytywne, musisz zadbać o wszystkie, nawet najdrobniejsze detale. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje wizytówka. Jak pomysłowo ją zaprojektować? Co oprócz danych kontaktowych warto na niej umieścić? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj odpowiedź na te i inne pytania!

Rada 1. Zastanów się, jakie informacje umieścić na wizytówce

Projektowanie wizytówki warto zacząć od ustalenia, jakie informacje powinny się na niej znaleźć. W przypadku wizytówek firmowych będą to m.in. dane kontaktowe do recepcji oraz logo firmy. Na rewersie warto umieścić z kolei informacje o produktach i usługach, jakie znajdują się w ofercie. Nieco inny charakter ma wizytówka osobista. Powinna ona zawierać imię i nazwisko, rodzaj stanowiska, a także dane kontaktowe, takie jak np. nr telefonu czy adres e-mail. Na drugiej stronie może znaleźć się logo firmy lub kod QR prowadzący do strony z ofertą. Coraz częściej spotykane są również wizytówki okolicznościowe, czyli takie, które na awersie zawierają podziękowanie dla klienta za zrealizowany zakup lub kupon rabatowy. Na odwrocie najczęściej umieszcza się logo firmy oraz adres strony internetowej.

Etui na wizytówki LILL

Rada 2. Wybierz rodzaj fontu

Jednym z ważniejszych wyzwań podczas projektowania wizytówki jest dobór fontu. Zbyt duże napisy ograniczają ilość informacji, jakie uda Ci się zmieścić na projekcie. Z kolei te zbyt małe mogą być po prostu nieczytelne. Pamiętaj, że wielkość fontu na wizytówce nie powinna być mniejsza niż 6 pkt. Najważniejsze informacje warto jednak wyodrębnić za pomocą większej czcionki. Równie ważny jest krój fontu. Zauważ, że cienkie litery mogą zlewać się z tłem, a te wzorowane na pismo odręczne, będą nieczytelne. Dlatego podczas projektowania wizytówki postaw na fonty standardowe, jak np. Arial czy Helvetica.

Rada 3. Stwórz odpowiedni projekt

Zastanów się, jaki format wizytówki będzie najlepszy. W Polsce najczęściej spotykane są te, o wymiarach 90x50, 85x55 lub 90x55 mm. Następnie zaplanuj układ poszczególnych elementów. Zdecyduj, które informacje umieścić na awersie, a które na rewersie wizytówki. Inspiracje, jakie możesz wykorzystać podczas przygotowywania projektu, znajdziesz w Internecie. Czym jeszcze powinna odznaczać się dobrze zaprojektowana wizytówka? Wzory, jakie się na niej znajdą muszą być spójne z identyfikacją wizualną firmy. Dlatego podczas przygotowywania szablonu korzystaj z materiałów znajdujących się w brandbooku.

Stojak na wizytówki ASKO

Rada 4. Zwiększ skuteczność wizytówki

Nie chcesz, aby Twoja wizytówka skończyła na dnie szuflady lub w kieszeni marynarki? Spraw, aby Twój klient często z niej korzystał! Dobrym pomysłem jest umieszczenie na wizytówce kodu QR, za pomocą którego możesz zaszyfrować dodatkowe informacje, np. link do strony firmowej czy katalogu z ofertą. Świetnie sprawdzają się również wizytówki z kuponem rabatowym na rewersie, a także takie, służące do zbierania punktów w programie lojalnościowym. Decydując się na takie rozwiązanie, sprawisz, że klient z pewnością często będzie zerkał na Twoją wizytówkę.

Rada 5. Wybierz rodzaj papieru

Rodzaj wykorzystanego papieru wpływa na wygląd i jakość wizytówki. Pierwszym z parametrów, który musisz wziąć pod uwagę, jest gramatura. Im większą będzie miała ona wartość, tym sztywniejszy będzie papier. Drugi ważny parametr to rodzaj wykończenia. Jeśli chcesz, aby wizytówka wyglądała profesjonalnie, wybierz papier matowy. Gdy z kolei zależy Ci na bardziej nieszablonowym projekcie, sięgnij po papier ozdobny, np. metalizowany, perłowy lub opalizujący.

Notatnik z wizytownikiem

Rada 6. Zadbaj o szczegóły

Drukowanie wizytówek warto zlecić profesjonalnej drukarni, która zadba o to, by kolory i fonty na gotowym produkcie były dobrze odwzorowane. Pamiętaj, że oprócz samego projektu ważna jest także jakość. Pomięta czy zabrudzona wizytówka z pewnością nie wzbudzi miłych skojarzeń. Jeśli chcesz uniknąć tego problemu, sięgnij po niewielkie wizytowniki. Wśród polecanych modeli na uwagę zasługują w szczególności wizytownik Elemento wykonany z ekoskóry i szczotkowanego metalu oraz wizytownik Twillys o pięknym chabrowym kolorze.

Wizytownik Twillys

Czy wiesz już, jak zaprojektować ciekawą wizytówkę?

Dobrze zaprojektowana wizytówka może ułatwić nawiązywanie kontaktów biznesowych. Pamiętaj jednak, aby podczas promocji swojej firmy, korzystać także z innych narzędzi, jak np. produkty reklamowe do biura czy gadżety promocyjne. Jeśli szukasz tego typu asortymentu, zapoznaj się z naszą ofertą. W sklepie videodruk.pl znajdziesz firmowe artykuły biurowe w najlepszych cenach!

Najpopularniejsze artykuły